انواع تیغه های کرکره برقی

انواع تیغه های کرکره برقی

انواع تیغه های کرکره برقی

تیغه های پلی کربنات شفاف

جنس این نوع از تیغه ها از مواد پلی کربنات (پلاستیک فشرده) ساخته شده اند که شیشه ایی و شفاف مانند در رنگهای متنوع ؛ دودی ، آبی ،برنزی و مسی رنگ تولید. می شوند.
نوع شیشه ایی و شفاف علاوه بر محافظت از اشعه UV بیشترین نور را از خود عبور میدهد که در اماکنی مثل بانک و صرافی ها و … که بخاطر مسائل امنیتی داخل انها در شب باید قابل روئت باشد نصب میشود.

تیغه های پلی کربنات شفاف

به این دلیل باید از طرف سازمان امنیت پلیس پیشگیری (نیروی انتظامی) تایید شده باشد .
این نوع تیغه های پلی کربنات به دلیل وزن بالایی که دارند از استحکام و مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و جابجایی برخوردار هستند ، پیشنهاد و توصیه ما به خاطر وزن بالای تیغه ها که حدوداً به ۱۱kg کیلوگرم در هر متر مربع هم میرسد از کرکره برقی ساید استفاده شود.
تیغه های پلی کربنات در متراژهای کوچک کمتر ۴.۵متر عرض از لوله یا زوار های آلومینیومی متصل می شوند ولی در متراژهای بزرگ که عرض انها بیشتر از ۴.۵متر میباشد مخصوصا اماکنی که امنیت بالایی دارند باید از لوله های استیل که مقاوم تر آلومینیوم هستند استفاده کرد .

تیغه کرکره برقی آلومینیومی لیبل دار (اکستروژن)

تیغه کرکره برقی اکستروژن

این نوع تیغه کرکره برقی آلومینیومی در فرایندی که یک بلوک فلزی (بیلت) در اثر اعمال فشار، از قالبی با سطح مقطع کوچکتر عبور می‌کند. تا به شکل محصول مورد نیاز تبدیل شود اکسترژن میگویند ، که بعد از تولید با یک نوع پودر رنگ توسط دستگاهی الکتریکی، بار منفی را به پودر رنگ و بار مثبت را به تیغه میدهند که بعد این مرحله به درون محفظه ای بنام کوره میگذارند، این روش رنگ کردن را الکترو استاتیک می نامند.
تیغه های آلومینیومی در چند اندازه و سایز تولید می شود با توجه به شکل زیر که مشخص است ،هرچه عرض دهنه کرکره بیشتر باشد سایز تیغه و از تعداد پل ها بیشتر استفاده می شود .

کیفیت تیغه ها آلومینیومی به چند عامل بستگی دارد:

کرکره برقی
  1. وزن تیغه و میزان آلومینیوم استفاده شده در هر متر مربع.
  2. درصد استفاده از آلومینیوم بازیافتی نسبت به بیلت استاندار و فابریک آلومینیوم.
  3. برند کارخانه سازنده آن می باشد.

لازم به ذکر است : وزن استاندارد تیغه ۸۰ باید بین ۵.۵ تا ۷ کیلو گرم است .

تیغه لیبل دار

بعضی تولید کنندگان پس از تولید اقدام به فروش تیغه در بازار می کنند ولی بعضی تولید کنندگان برچسب هایی به تیغه کرکره ها می چسبانند ( این بر چسب ها علاوه بر تبلیغ برند تولید کننده تیغه کرکره برقی از خش افتادن تیغه کرکره ها در هنگام حمل و نقل و نصب جلو گیری می کنند ) به این تیغه کرکره برقی تیغه لیبل دار می گویند.
تیغه های کرکره برقی در اندازه هایی معمولا تا عرض ۶متر و ارتفاع ۷ متر استاندارد هستند که تیغه های با پل های بیشتر در الویت هستند .

تیغه های لیبل دار پر فروش بازار :

الما ALma – آکاد Akad -کروکی Croci .آکپای Akpai – آکرود Akroll – آلبا ALba – آلرولALroll و …

تیغه ی کرکره برقی (گالوانیزه، فوم دار)

تیغه ی کرکره برقی (گالوانیزه، فوم دار)

این مدل تیغه کرکره برقی از خم شدن ورق گالوانیزه در دستگاه پرس (نورد) تولید می شود و در نوع ۲جداره توخالی که به دلیل اینکه حالت خود را حفظ کند درون آن فوم پلی اورتان تزریق می شود با توجه به نازک بودن ورق گالوانیزه و جنس مواد اولیه این نوع تیغه کرکره برقی از نامرغوبترین و ارزانترین تیغه ها تولیدی می باشد .

لازم به ذکر است تیغه فوم دار آلومینیومی نیز تولید میشود و آسان راه حهت تشخیص تیغه فوم دار گالوانیزه با تیغه فوم دار آلومینیومی استفاده از یک آهن ربا کوچک امکان پذیر است.

با توجه به فوم تزریق شده به درون این مدل تیغه کرکره برقی عایق صدا و حرارت نیز می باشد و در مکان هایی که خاصیت عایقی ضروری و مهم است پیشنهاد می شود. مانند : نصب در پشت پنجره ها

تیغه کرکره برقی پانچ شده (سوراخ دار)

تیغه کرکره برقی پانچ شده (سوراخ دار)

این مدل از پانچ شدن تیغه های آلومینیومی تک جداره ساخته میشود.
تیغه های کرکره برقی پانچ شده معمولا بصورت ترکیبی با تیغه های معمولی آلومینیومی جهت زیبایی و عبور نور به داخل محیط برای مغازه ها و پارکینگ ساختمان های جنوبی استفاده میشود.
با توجه به اینکه این نوع از تیغه کرکره برقی تک جداره هستند مقاومت و ایمنی کمتری نسبت به سایر تیغه دارند ان را بصورت نصب کامل برای کرکره برقی توصیه نمی شود حداکثر تعداد نصب این نوع تیغه ۷ ، ۶ عدد است.
و پیشنهاد میشود جهت جلوگیری از نفوذ صدا ، گرد و غبار
از درون سوراخ های تیغه های کرکره برقی پانچ شده از تلق های شفاف (پلی کربن) پوشانده شود.